גולשים כרגע באתר
‏יום רביעי ‏15 ‏אוגוסט ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
ממלכות עתיקות - הפורטל > כתבות

ומפייר: הרקוויאם


8.01.2012

ומפייר: הרקוויאם הוא קו המשחק הראשון שיצא לעולם האפלה החדש. במשחק הזה, הדמויות משחקות ערפדים. הקו יצא לראשונה ב-2005, וזכה בפרס אני.


דירוג מאמר
צפיות: 7649

"הדבר הבא שזכר, היה את החושך. הוא הביט בשמיים זרועי הכוכבים שמולו, הוא שמע רחשים מסביבו. הוא הריח משהו מענג חושים. הוא הריח דם..."

 

ומפייר: הרקוויאם הוא קו המשחק הראשון שיצא לעולם האפלה החדש. במשחק הזה, הדמויות משחקות ערפדים. הקו יצא לראשונה ב-2005, וזכה בפרס אני.

 

תמה ואווירה

התמה של המשחק, סובבת סביב המעשים של הדמויות, וחוסר האנושיות שבהם. הדמויות הולכות לבצע מעשים מחרידים, והשחקנים במהלך המשחק יאלצו להתמודד עם זה.

האווירה היא של גותיות מודרנית. הכול אפל מסביב, החברה הערפדית נמצאת בפיגור מול החברה האנושית, הערפדים מבודדים ובכמויות קטנות. בסביבה הזו, הערפדים הולכים לפעול.

 

החברה תקועה בפיאודליה

בומפייר, הערפדים משתייכים לקבוצות גדולות וחובקות עולם, שנמצאות במאבק מתמיד ביניהן. כל ערפד משתייך מהיווצרותו לאחד משבטי הערפדים, ויכול(אם רוצה) להצטרף לאחת מהתנועות הפוליטיות-דתיות של הערפדים.

כל עיר היא גוף שלטוני בפני עצמו, עם שליט(נסיך) בראשה, ויועצים, כרוזים ואצילים בנוסף. לשליט יש כוח אבסולוטי על העיר, וכדי למנוע מרידות, נוהג לחלק מתנות למאיימים עליו. הערפדים שלמטה מנסים לעלות בכל דרך אפשרית מעלה, ואלה שלמעלה מנסים לשמור על העמדה ולעלות גם כן.

 

הדם קובע הכול

כל הערפדים צריכים לשתות דם כדי להתקיים וכדי להפעיל את הכוחות שלהם. הדם הערפדי נקרא ויטאי, והוא נע לפי קביעת הערפדים, לכן הם גם לא מדממים.

בנוסף לחשיבות של כמות הדם, יש גם תכונה חדשה שנקראת ריכוז הדם. ככל שהריכוז גבוה יותר, כך הערפד חזק יותר. הריכוז עולה עם הגיל, ועם אכילת ערפדים חזקים יותר.

 

השבטים

לכל ערפד חדש יש שיוך לשבט מסוים, לפי השבט של יוצרו. השבטים הם ונטרו(השליטים), דייוה(המפתים), הגנגרל(החייתיים), המקהט(החמקנים והמלומדים) והנוספרטו(המפחידים). בתיאור של כל שבט יש רקע כללי, תיאור של חבר טיפוסי, קונספטים נפוצים, המלצות בניית הערפד, כוחות שבט וחולשה.

בנוסף, יש לכל שבט סטריאוטיפים על השבטים האחרים, על בני האדם, על קוסמים ועל אנשי זאב.

 

התנועות הפוליטיות-דתיות

כל אחד מהערפדים יכול להיות חבר בתנועה פוליטית-דתית. בין התנועות יש תנועות בעקבות ערפדים דגולים(מסדר הדרקון(דרקול) והלנקאה סנקטום), יש תנועות עם דגש דתי( מעגל הכתר והלנקאה סנקטום), מסדרים פיאודליים(כולם למעט הקרטיאנס), מסדרים שמנסים לחדש(הקרטיאנס) ומסדרים בבריתות(האינויקטוס והלנקאה סנקטום). כל מסדר נותן בנוסף לאג'נדה שלו ולטקסים, גם יתרונות וחסרונות.

 

הטורף הבודד מול החברה

מטבעם, הערפדים הם טורפים בודדים, אך בתוכם קיים שריד לאנושיות שהייתה בהם. הם מחפשים את החברה, אך מנוכרים לה. הם מנסים להתחבר, אך נדחים, בוגדים ונבגדים. לכן כל הקיום הערפדי הוא סוג של ניגוד, ולא סתם מכנים את עצמם הערפדים הארורים.

בנוסף, המוסר הוחלף באנושיות, שמשפיעה גם על יכולת התקשור עם בני אדם.

 

המסורות הערפדיות

כל הערפדים כולם, מגלים ברגע לידתם שלוש מסורות כלליות שמטרתן שמירת המין הערפדי. המסורות הן מסורת איסור ההתגלות, מסורת איסור יצירת ערפדים חדשים, ומסורת איסור השמדת ערפדים אחרים. הפרה של כל אחת מהמסורות מתבצעת באופן קבוע במזיד, וגוררת עונשים חמורים, מלמעלה ומהעצמי כאחד.

 

הכוחות הערפדיים

מעצם טבעם הערפדי, הם בעלי יתרונות שהם הרבה מעבר לחלומות הפרועים ביותר של בני האדם. היתרונות האלה הם הכוחות. הם מתחלקים לשלוש קבוצות, הדיסיפלינס, הדוושנס(Devotions) והאחרים. האחרים, הם הכוחות הכלליים והמשותפים לכל הערפדים: הכוח להתרפות, הכוח לחיות לנצח ולקום כל לילה והכוח לחזק את התכונות הפיסיות.

הדיסיפלינס הם הכוחות המיוחדים לכל ערפד וערפד. לכל כוח יש חמש דרגות, וכל דרגה כוללת בתוכה כוח אחר, תחת אותו נושא משותף של כוח האב. חלק מהכוחות קרביים, חלק סוציאליים.

הדוושנס הם שילובי כוחות סודיים. רוב הכוחות, דורשים כמות מסויימת של ויטאי להפעלתם.

 

הספר

הספר מעוצב בדומה לעיצוב הספר של עולם האפלה. קטעי שירים במקום הסיפורים הם ההבדל היחיד.         הפרק הראשון עוסק בכל חומר הרקע: במבנה העולם הערפדי, בהיסטוריה הידועה שלהם, בחוקים ובקבוצות השונות המאכלסות את העולם הערפדי.

            הפרק השני עוסק ביצירת הדמות על כל שלביה. מבחירת הכוחות הערפדיים וכלה בטיפים ליצירת רקע. מתיאור הבונוסים השונים לתיאור שילובי כוחות סודיים.

            הפרק השלישי עוסק בחוקים החדשים שמצטרפים: חוקי הדם, חוקי האנושיות, יצירת ערפדים ומשרתים וכן הלאה.

            הפרק הרביעי הוא הפרק למנחה, שנותן טיפים, יריבים כלליים ומידע כללי.

            בסוף הספר יש שני אינדקסים, האחד מתאר את ניו אורלינס והשני מתאר שושלות ערפדים.

 

במשחק עצמו

כמו במשחק בעולם האפלה, המשחק גם פה זרם חלק, וגם שחקנים שלא הכירו את עולם האפלה הבסיסי נכנסו מהר מאוד למשחק. המכאניקה זרמה, הקרבות הלכו בסופו של דבר מהר, והשחקנים נאלצו להתמודד עם מה שעשו. הסיפור של ההרפתקה היה שהם לא יודעים מה זה ערפדיות, והם נאלצו לגלות תוך כדי המשחק, מה שהוביל לכניסה עמוקה של רוב השחקנים.

הדבר העיקרי ששמנו לב אליו, היה שלחלק מהדמויות קצת יותר קשה להתחבר, בעיקר לסוציאלים, למרות שזה כנראה מפני שהם באים ממשחקים טקטיים יותר.

 

"הוא ישב מעל טרף שלו, כולו נוטף דם, כששמע קולות מאחוריו. שוב אותם צעדים, רק שהפעם, הם נשמעו חמימים יותר, טובים יותר..."

 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
מאמר זה לא דורג עדיין ע"י גולשים , היה הראשון לדרג את המאמר
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות