גולשים כרגע באתר
‏יום רביעי ‏15 ‏אוגוסט ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
ממלכות עתיקות - הפורטל > כתבות מתורגמות

רומנטיקה במשחקי תפקידים


03/07/08
טיפים איך לשלב רומנטיקה במשחק שלכם
דירוג מאמר
צפיות: 7672

1. קח את זה ברצינות

 

רומטיקה זו דרך נהדרת ליצור עלילה, אבל אם השחקנים לא מבינים שזוהי עלילה, אז זה לחלוטין מבוזבז. אם הם לא בוגרים מספיק בשביל להתמודד עם הנושא- ואתה אמור לדעת אם הם באמת מוכנים - אל תנסה אפילו. הרבה פעמים, השחקנים יתחילו את העלילה הרומנטית, לא המנחה. במקרה כזה, השען אחורנית, הרגשת בנוח, ולך עם הזרם.

 

    

 

2. עימותים, עימותים, עימותים

 

התאמה שנקבעה בגן עדן בקושי מעניינת. אם שחקן מוצא חברה מתוקה בעיר כלשהי והם חיים באושר לנצח, זה נהדר בשבילו, אבל זה לא סיפור.

 

שקול לשים מחסומים שעושים את המערכת לאפשרית, אבל קשה:

      ·הקלישאה האולטימטיבית: הדמויות עובדות בצדים מנוגדים

      ·הדמויות מאוהבות, אבל לא מאותו גזע

      ·הדמויות לא מאותה דרגה חברתית ולא בטוחים בנוגע לאיך שהחברה תגיב.

      ·הדמויות מאותו המין

      ·מתנקש מתאהב מטרה שלו

      ·חייל מתאהב בקצין בכיר.

 

שים מחסום לרומטיקה, ואיך שהדמויות עובדות סביבו הופך לסיפור מעולה

 

תזכור גם שלא כל מערכת יחסים כל הזמן עובדת. לפעמים עימותים בין האישיויות של הדמויות מונעות רומטיקה, אבל לשחק מערכת יחסים כושלת או מתפוררת יכול ליהיות מעניין באותה מידה כמו לשחק מערכת יחסים שעובדת למרות המכשולים.

 

3. תדע מתי לעמעם את האורות

 

זה תלוי בך בשפיטת רמת הנוחות שהשחקנים יכולים להתמודד איתה. לרוב הזכרה פשוטה של נשיקה וכיבוי האור יספקו די ויותר בשביל ללוות כל מצב רומטי. כשהסיפור הופך ליהיות גרפי, זה מספיק ליהיות על רומנטיקה, והופך ליהיות על סקס, מה שיכול ליהיות פוגע לרבים, פשוט מטופש לאחרים, ובקושי מועיל לאווירת הסיפור.

 

יוצא דופן אחד שיכול ליהיות קשה להתמודד איתו זהו משחק של 'קבוצה רעה' ומצבים יותר.. אפלים. ראיתי משחקי קבוצות רעות שהיו בוטים לחלוטין: למען האמת, מבחילים לכל המעורבים.

 

אולם, אני לא מתבייש להודות שהיה לי נבל אנס באחד המשחקים שלי. לכל השחקנים היה נוח עם המשחק והסגנון שלי. פשוט לקחתי את אחד השחקנים שהדמות שלה הייתה שבויה אצל הנבל, ואמרתי לה בצד "הוא הולך לאנוס אותך" היא הנהנה וזה היה הכל.

 

הסיפור היה בנוגע לאיך שהדמות שלה התמודדה עם זה אחרי המצב, ולא ברגע ההוא. (מאוד מעניין: הדמות הייתה "קורבן קלאסי" ומצאה את עצמה באוהבת ובמערכת יחסים מעוותת עם אותו נבל.. לא אעמיק בפרטים אבל זאת הייתה הרומנטיקה הכי נסקרנת ששיחקתי בה)

 

4. השארו בדמות

 

אל תהפוך את כל הדמויות שהמאוהבות לקסנובה אוטומטית. זה מזיל את האווירה. אם לדמות יש עדיפויות או חובות אחרות, אל תזניח אותן יותר מידי בשביל להתמקד ברומנטיקה. אתה לא רוצה לאבד דמויות שהשקעת בהן זמן רב בפיתוח באזורים אחרים בכדי להפוך אותם ללא יותר מ"כן מותק" אחרי שהם ננשכו על ידי חיידק האהבה.

 

אם אידיוט הכפר מתחיל לזמר שייקספיר, או שהנסיכה המפונקת הופכת לחברה האולטימטיבית, מיידית, אתה עשית טעות איפשהו בתהליך. המקום הכי נפוץ שבו זה פשוט מתקלקל זה אם דמות מרושעת מתאהבת בדמות גיבור. כמובן, זה סיפור נהדר, אבל עשה את זה אמין, בבקשה! (הדמויות כן האמינו כאשר הנבל למעלה באמת התאהב.. אחרי שהוא רוסס על ידי מיים קדושים במהלך ההתערבות הקדושה האחרונה של פלאדין גוסס)

 

  

 

5. תגוון

 

מנחה מתחיל פעם הדהים אותי כאשר אמר שהוא מעולם לא השתמש בשום דמות, דמות שחקן, או דב"ש חשוב, שהתחתן, בסיפורים שלו. היא חשבה שזה יהרוס את העימותים אם דמויות מסוימות יהיו אוטומטית "לא פנויים". לדעתי, כמובן, זה שגוי לחלוטין. זה משמעם אם כל הדמויות צעירות, פנויות, ונראות טוב. מה רע בנבל מחותן? דמות שחקן עם איש הוילדים? דמות שחקן או דב"ש חשוב שכבר מאורס? זה לא הורס את האווירה לחקור מצבים חדשים, זה יוצר גיוון.

 

כמו כן תזכרו שלא כל הדמויות מגיוון לרומטיקה באותה צורה. אני פעם הגדלתי את הקושי של זריקת הפיתוי במידה רבה על הבסיס "הוא לא הטיפוס שלך". השחקן הכיר את הדב"ש די טוב והסכים עם הערכה שלי. כמה דמויות צריכות ואמורות ליפול מעל הראש, ואחרים צריכים לקבל קצת יותר עידוד.

 

דב"ש אחד במשחק האחרון שלי כמעט סירב לפגישה עם בחורה מעוניינת בגלל שהוא היה בטוח שהיא רוצה להשיג ממנו מידע. אבל אחרים יספרו את כל סודותיהם עם הקריצה הראשונה.

 

 

6. תזכורו, זאת רק דמות

 

אל תביא את הרומנטיקה מחוץ לשולחן. אל תחייה את קטעי הנשיקות. זה יכול להוביל לכמה בעיות רציניות כאשר העניין הרומנטי של הדמות שחקן הופך לעניין הרומנטי של השחקן בחיים האמיתיים. וזה יכול ליהיות הרבה יותר גרוע כש/אם הדמויות או השחקנים נפרדים.

 

מניסיון, אני מצאתי את המצבים המביכים ביותר כאשר שני שחקנים משחקים דמויות מהמין שלהם בפיתוח מערכת יחסים (השיג כמה ריבים גדולים על זה הרחק מהשולחן). זה למעשה פחות מביך כאשר יש מערכת יחסית שחקן אל דב"ש, או אם אחד השחקנים משחק דמות מהמין הנגדי. זה פשוט נראה פחות "אמיתי".

 

תיהיה חכם. אתה לא מכה את החברים שלך אחרי שאתה יוצא מהקרב; אתה לא לוקח את הרומניקה של הדמויות שלך הבייתה איתך, גם כן. אף פעם.


כל הזכויות שמורות ל- Johnn Four מנהל האתר RoleplayingTips.com


 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
תוכן דירוג תאריך שם
 
‏03/‏07/‏2008 alar
 
‏03/‏07/‏2008 DarKnight
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות
 
  תגובות  
  ציפיתי לסגור את הדף
alar   - ‏03/‏07/‏2008 14:17 
1.
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות