גולשים כרגע באתר
‏יום רביעי ‏15 ‏אוגוסט ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
ממלכות עתיקות - הפורטל > כתבות מתורגמות

תיכנון הרפתקה אונליין


23/02/08
תיכנון הרפתקה אונליין
דירוג מאמר
צפיות: 7662


1. תכנן את ההרפתקה שלך

נשמע פשוט, נכון? כל שה"מ מתכנן את המערכה שלו, לפחות במידה מסויימת. אתה תמצא, אף על פי כן, שתצטרך קמפיין מפורט כאשר אתה מריץ משחק אונליין. התאוריה שלי שהזמן בין התגובות נותן לשחקנים להיות יותר סקרניים ויצירתיים, ובאורח בלתי נמנע, עוצרים שה"ם שלא לגמרי מוכן.

במשחק שולחני, שחקנים יכולים, בדרך כלל, להיות מכווונים ומושפעים בכבדות. דברים זזים מהר, ואתה יכול לתת להם פשוט מידע שאתה רוצה שיהיה להם ולהזיז אותם הלאה.

אונליין, השחקנים הולכים לבוא עם שאלות על הכל. השחקנים שלי רוצים תאור של כל חנות שהם נכנסים אליה כאשר הם עושים טיול לעיירה. הם רוצים שמות של בעלי חנויות ואנשים שהם אולי יפגשו על הרחוב. הם רוצים לדעת אם בית המקדש במערב, והרציפים בדרום.

דע את המערכה שלך. השתמש בגנרטורים אם אתה צריך - עיירה, דב"ש, כל דבר - אבל תיהיה מוכן להשיב להרבה שאלות. אני ממליץ להשתמש במערכה מוכנה שאתה מכיר בכדי לעשות את העבודה שלך יותר קלה. אם אתה משתמש בעולם משלך, תוודא שהוא שלם לפני שאתה מתחיל ; עד לחלוקי הגינה שבטירה.

אתה צריך גם לתכנן את ההרפתקה השניה שלך בזמן שמריץ את הראשונה. במשך הרפתקה נוכחית, אתה צריך להפיל רמזים לדברים מרתקים אחרים שהם יכולים לעשות כאשר הם משלימים את המטרות שלהם. כך אתה יכול להיות בעל שבוע או שניים למנוחה, ולהתחיל מיד אחר כך.

להציע בחירה של הרפתקאות זה תמיד רעיון טוב. למשל, הם היו יכולים לשמוע על חבורה של גנבים פועלים בעיירה בה הם מבקרים, אחת הדמויות היתומות ( יש תמיד דמויות יתומות ) הייתה יכולה ללמוד משהו על המשפחה שלה שלפי זה רוצים להמשיך, או שהם יכולים לשמוע על דברים מסוכנים ומסתוריים הקורים בבית מקדש בקרבת מקום. אז, תן לשחקנים לדון באופציות שלהם ולהחליט מה שהם רוצים לעשות. הם ישתתפו יותר בהתלהבות אם הם יחשבו שהם השולטים בגורל שלהם.

2. היה מוכן לפרישות

אם אתה מאבד את הקלריק שלך כי השחקן שלו חזר לבית ספר, ואין לו מספיק זמן לשחק עוד, זה משאיר את יתר הקבוצה במצב די קשה. אני בדרך כלל מתחיל את ההרפתקה שלי עם 8 ל10 שחקנים, בידיעה שאחד או שניים יפרשו בשבועות הראשונים מכל מיני סיבות, בין אלה שאוהבים את המשחק למחלה. ומשום שהמשחק בדרך כלל רץ לפחות שנה, אתה תאבד יותר שחקנים בדרך.

אפשר אורבים במשחק שלך. זה כמעט מבטיח שיש לך בן אדם שמכיר את הסיפור, ואולי נלהב לקפוץ פנימה, שיכול לקחת דמות נטושה או ליצור חדשה מהמקצוע שאתה צריך.

תמיד תפרסם. אם הקבוצה שלך יורדת לפשוט כמה שחקנים שרוצים להמשיך, ויש לך אף אחד למלא, פרסם מהר. בפרסומת שלך, תדגיש שיש לך משחק לזמן רב, שחקנים לעיתים קרובות מעדיפים להצטרף למשחק שהם יודעים שישאר בסביבה בניגוד למשחק חדש לגמרי באיכות לא ידועה.

כאשר אתה לא צריך שחקנים, החזקה ברשימה של אנשים המעוניינים יכולה לעזור לכאשר אין מספיק שחקנים. שים פרסומת בחתימה באימייל שלך ובפורומים, החזק את הפרסומות הפתוחות שלך טריות ומעודכנות בפורומים שונים.

ערוך בולי עץ (יומנים, אני מתרגם, מותר לי מידי פעם) ופרסם אותם באופן קבוע. ערוך גירסה מבולי העץ (יומנים) שלך לצריכה ציבורית והתייחסות. בולי עץ אלה יתנו לשחקנים טעימה ויעוררו בהם עניין. לשחקנים בקבוצה שלך זה גם יהיה מקור לבדיקה אם פיספסו מפגש.

שמור שמות וכתובות דואר בפנקס כתובות או קובץ כדי שתיהיה לך דרך קלה למצוא אינפורמצית קשר כאשר אתה תצטרך אותה. שמור כתובות של אתרי גיוס גם כן. החזק חלק נפרד לשחקנים פוטנציאלים שניתן להזמין או תחליפים. כאשר שחקן נוכחי פורש, שלח אימיילי הזמנה ופרסם באתרי הגיוס השמורים שלך.

3. דע את השחקנים שלך

לא לקבל את הבקשה הראשונה שאתה מקבל. כאשר אתה מפרסם, זה חכם להסביר שאתה מתחיל משחק חדש, ויצירת הדמויות תקח זמן מה. זה נותן לך זמן להשיג דוגמאות סבירות של כתיבה, הרבה שה"מים דורשים רקע של 1,000 מילים או יותר. אם הפונה שלך לא יכול להתאמץ להשתמש בבדיקת דיקדוק, סיכויים הם שהוא לא יתאמץ להשקיע במשחק גם.

אתה גם צריך לקבוע כללים יסודיים חזקים עם דרישות לשחקנים, מה שאתה מצפה מן כל שחקן. זה לא יותר מדי לצפות להם יפרסמו פעמיים כל שבוע, ושהם יתנו לך הודעה ארוכה למידי, לא משפט או שניים. שיתוף הפעולה שלהם במשך יצירת הדמות נותן לך רעיון טוב בנוגע להודעות שלהם.

למשל, במשחק שאני הצטרפתי אליו עכשיו, השה"ם שלי כתבת לי 6 פעמים ב3 ימים, ואני השבתי לו מהר כל פעם. בתקווה זה מסמן לו שאני מגיב מהיר שמשתף פעולה, וזה מה שאתה צריך לחפש בשחקן.

4. היה מאורגן

מאיזשהי סיבה, במשחקי אונליין, אנחנו לא תמיד לוקחים את אותה איכפתיות להשאר מאורגנים כפי היינו במשחק משטח שולחן. במשחק שולחני, יש לנו הכל כתוב, ויש לנו הערות, טבלאות, ומפות להתיחס אליהן. במשחק אונליין, אתה לעיתים קרובות מאלתר תגובה, ואם אתה לא שומר הערות עליה, אתה יכול להיות במצוקה אחר כך. בטח, אתה יכול לחזור ולחפש בהודעות אחרי כל מה ששכחת, אבל זאת יכולת לבזבז המון זמן.

יש תוכניות שעוזרות לך להשאר מאורגן, כמו DM Buddy DM Genie. כמה חינם ; אחרים ניתנים להורדה בתשלום קטן. אם אתה היית מעדיף לעשות זאת בעצמך, אני ממליץ להשתמש במיקרוסופט אקסל או OpenOffice Calc.

אני משתמש בקובץ אחד להרבה גליונות עבודה:

גליון אחד שומר את כל הדב"שים שאני מזכיר, עם תאיור, מקום מפגש, וכל שאר ההערות שעלולות לבוא אחרי כן.
עיר שהם ביקרו בה מקבלת גליון משלה. בו, אני שומר כל מקום שהם מבקרים בו, מי הם פוגשים שם, מה הם עשו שם, וכל הערות נחוצות אחרות.
גליון אחד הוא לוח שנה משחקי – יום ראשון, הם מבקרים בעיר, קנו ציוד, ישנו בפונדק. יום שני נוצל על הדרך, וכך הלאה.
לכל שחקן יש גליון שבו אני שומר כל מידע רלוונטי. זה כולל נתונים, תוספים, לחשים, כישורים וכל דבר אחר שאני חושב שאולי אצתרך מיידית במשחק.
עכשיו יש לי קובץ אחד לפתוח כל פעם שאני מגיב, ואני יכול למצוא כל מידע שאני צריך במהירות.

5. היה גמיש

בסדר, אתה עשית הכל נכון. יש לך קמפיין מתוכנן עד לצבע של השיער על המלצרית בפונדק הראשון שבו הם ביקרו. אתה השגת שחקנים גדולים שיכולים לאיית וכותבים סיפורים קצרים לתגובות שלהם. אתה מאורגן ושמרת הערות שופעות. עדיין, מאיזשהי סיבה, המשחק שלך נעצר. שחקנים לא מפרסמים מהר וזה מרגיש כמו תרדמת שירדה על כולם.

קודם כל, תחליט אם יש לך התלהבות למשחק. השה"ם הנופל טרף לשעמום הוא אחת הסיבות העיקרון שהשחקנים מאבדים עניין. אם אתה עדיין מתלהב, ואתה חושב שהשחקנים שלך יכולים להיות מוצלים, אז זה זמן להיות גמיש ולנער קצת דברים

דבר אחת שאתה יכול לעשות זה להכריז על הפסקה. בזמן הזה, סקור את המשחק שלך. מה גרום לו לשקוע?

תחשוב על כל שחקן. לפעמים אתה תמצא רק שחקן אחד, ולדבר איתו על כך, או להוציא אותו, יפתור את הבעיה.
נתח את ההודעות של עצמך. הן ניהיו אדישות ולא מרגשות? אם כן, תפסיק לחשוב על המשחק שלך. תקרא ספרים, תראה סרטים, שחק במשחקים אחרים. אחרי שבוע או שלושה תסתכל על המשחק שלך שוב – בתקווה שההלהבות שלך חזרה.
נער את העניינים. אלא אם אתה באמצע צינוק או סצנת קרב ענקית, (ולעיתים נדירות מתרחשת התעכבות בתנאים אלה) קח כיוון שונה. אם היצירתיות שלך שכחה, קח מודל חדש או תוריד אחת ממיליון ההרפתקאות החינמיות ברשת ותתאים אותה למערכה שלך. אני חושב שתמצא סט חדש של מצבים שונים שיעלה את המורל של כולם.
דם חדש. תביא שחקן חדש או שניים. ההתרגשות ששחקן חדש מביא למשחק עלולה ליהיות מדבקת.
אם שום מדבר לא עבד, ואתה רוצה להמשיך, פשוט תעבוד קשה. תגדיל את תדירות התגובות, תעשה יותר בכדי שהשחקנים שלך יהיו מעורבים, תפתח את ההרפתקה או העולם טיפה יותר, תבנה מספר דב"שים ומפגשים כיפיים, ותקווה שהדברים שוב יהיו מרגשים.

כמובן, שדרך טובה נוספת היא ליצור הרפתקת צד ולהכניס לתוכה את השחקנים. תוודא שהיא לא משפיעה על דברים בחוץ, כך שאפשר יהיה לסיים אותה באמצע מבלי להפריע להרפתקה. כך שפעם הבאה שהמשחק מתעכב, תכווץ את השחקנים שלך ותפיל אותם לחור של מעורת ארנב, או אולי שיאבדו את דרכם בערפל וימצאו אחוזה מסתורית.

 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
תוכן דירוג תאריך שם
 
‏27/‏02/‏2008 DarkKnight
 
‏29/‏02/‏2008 orhalimi
 
‏17/‏08/‏2008 alar
 
‏04/‏03/‏2010 funky
 
‏12/‏03/‏2010 benli
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 4 תגובות
 
  תגובות  
  i would have used it
DarkKnight   - ‏27/‏02/‏2008 22:44 
1.
  כתבה מעולה
orhalimi   - ‏29/‏02/‏2008 14:07 
2.
  בהחלט אחת הטובות
Monk   - ‏09/‏03/‏2008 23:28 
3.
  בטוח...
the killer   - ‏31/‏03/‏2008 18:25 
4.
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות