גולשים כרגע באתר
‏יום שני ‏16 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
פרופיל
Moonwhisper
שלח הודעה
בלוגים אחרונים
כותרת בלוג
האלות בעולם החדש.
העולם החדש- אברון (מבוסס על אברון, לאוס וטולקין)
 

קהילות - משחקי תפקידים > סיפורים

מיתולוגיה לעולמי החדש.


12/5/2007
לשחקנים במשחק שלי, מישורי האבדון.
דירוג מאמר
צפיות: 7480

מיתוס בריאת העולם

 

 

כשהיה רק תוהו ובוהו, הכל היה רק כלום, היו שתי ישויות חזקות ששלטו ביצירה ובהרס. הדרקונית הכסופה דיון והדרקון השחור קייבר. בין שני הדרקונים הענקיים הייתה מלחמה מתמדת. צבאות עלו וקמו שסגדו לכוחם האלוהי של הדרקונים, ומן הכאוס התחילו לבצבץ סימני סדר, כשמלחמה נוראית פרצה. הצבאות של היצורים הללו, יצורים הבנויים רק מרגשות עזים של שנאה של שני הדרקונים הנוראיים, נלחמו ביניהם, הקרב הותיר את היקום כולו מצולק. הצלקת שנותרה נקראת המקלעת, והיא תחילתו של העולם. כשהצבאות נהרסו כליל במלחמות הללו, נשארו רק שני הדרקונים, פצועים ועייפים. עוד קרב נוראי עמד להתחיל. דיון וקייבר פתחו בקרב, הורסים כל דבר שנקלעו בו, כוכבים, מישורים, כשלבסוף הדרקון השחור קייבר, עמד מנצח. ראשה של דיון בפיו. אור פרץ מתוך גופתה הקרועה של דיון. יצורים ייחודיים, שלא נראו עוד לפני כן יצאו מהגדם. אט אט עלו החיים הראשונים. האלות. כוחן וגודלם לא השתווה לשל קייבר, אך עקב פצעי הקרב הוא כשל בלהגן על עצמו, והאלות כלאו אותו בכלובו בתחתית. האלה מלומיני והאלה גאלאסיון התחילו לתמרן את המקלעת כרצונן, והפכו את גופתה של הדרקונית הענקית לעולם שאנו מכירים כיום. אט אט שתיהן החלו ליצור את החיים על פני מישור אברון. הראשונים לקום היו האלפים, שהיו הגזע הנעלה. גאלאסיון אהבה מאוד את האלפים, ונתנה להם מתנות מרובות, לאחר מכן גם אלות אחרות הצטרפו. אך האלה מלומיני הרגישה שהיא לא יכולה לתת לזה לקרות. היא הרגישה את הצורך לתת לעוד יצורים את היכולת להשתמש במקלעת. ביחד עם האלה הנוכלת, לאנת', היא יצרה את הדרקונים.הדרקונים היו חיות מופלאות שקיבלו את המתנה של הקסם, והיכולת לתמרן אותו. אך לאנת' בגדה במלומיני, ומהעיסה שממנה יצרו את הדרקונים, היא עיוותה אותם, הכהה את עורם, והשחיתה את נפשם. כשהדרקונים החלו להלחם אחד בשני, וגם באלפים, מלומיני הועמדה על טעותה, ובמהירות חיפשה דרך לתקן את הטעות שלה. היא חיפשה כל ספר, כל פיסת ידע בעולם כדי להביא לאלפים אותם. האלפים הסתכלו בה בחשדנות, אך ניסו את הנשק החדש שנוסף לארסנל שלהם. הם החזירו קרב רציני לדרקונים, שכרעו תחת ברכיהם של האלפים. וכך הגיע עידן השליטה של האלפים, העידן הזהוב.

 

אגדת העידן הזהוב

 

העידן הזהוב היה עידן שליטתם של האלפים. העידן הזה היה העידן שהניב הכי הרבה פירות. הרבה יצורים נוצרו, והכל חיו בהרמוניה. האלפים התרבו במהירות, ודיכאו כמעט את כל הדרקונים. הם התאמנו בקסם והפכו אותו לשלהם. הם בנו מקדשים, המציאו דברים רבים, אך לכוחם היה גבול, ולכן נוצרו הגמדים. הגמדים היו גזע 'נחות' כפי שהאלות כינו אותו, למרות שגם עליו האלות הרעיפו מתנות.

אלות האלמנטים נתנו להם את ידען בנפחות, אלת האומנות נתנה להם את כישוריהן, אפילו גאלאסיון נתנה להם את הסיבולת המשופרת שלהם. אך נפרטי, אלת המלחמה, ההרס והמוות לא יכלה לסבול את המחשבה של עולם הרמוני. היא החלה להשתמש בידע שרכשה כשהתבוננה במלומיני כשהיא יצרה במיומנות דרך המקלעת, ויצרה לעצמה יצורים משלה. מפלצות.

 

 

בריאת המפלצות והמרד הגדול של הגמדים

 

שנים לאחר מכן, המפלצות החלו לתקוף את האלפים, התחלו לבזוז את כפריהם ועיריהם, והאלפים- שלא ידעו מלחמה חוץ מהמלחמה בדרקונים, היו חסרי אונים. הגמדים הציעו לעזור לאלפים להלחם, אבל האלפים ראו בהם כנחותים ולא הסכימו לאבד את משרתיהם. הגמדים זעמו על היחס, ולכן לקחו את כלי הנשק שלמדו ליצר, ותקפו את האלפים גם כן. בורחים מכל עיר, מצטרפים לעיירות המפלצות. כעבור כמה זמן, האלפים נכנעו. הגמדים הסכימו לעזור לאלפים להניס את המפלצות, אך האלות- זעמו.

 

 

עידן הכסף

 

לאחר עצמאותם של הגמדים, האלות חיפשו משרתים חדשים לאלפים. האלה גאלאסיון רצה להביא ישויות טובות וצייתניות, אך עקב חוסר שליטתה המוחלטת במקלעת, היא יצרה יצורים אנוכיים ושונים מכל יצור שהופיע עד אז על אדמת אברון- בני האדם. בני האדם בהתחלה קיבלו את תפקידם כמשרתיהם של האלפים, וחיקו כל דבר שלמדו בשקיקה. הם התרבו במהירות, ועם הזמן פשוט יצאו מהשטח והשליטה של האלפים. הם יצרו לעצמם ערים גדולות, טירות, מקדשים. האלות שכבר התעייפו מלנסות למצוא משרתים לאלפים, ויתרו, ונתנו לאלפים עוד מתנות כפיצוי. את האומנות של הלחימה בחרב, הלחימה בקשת וכמובן את סודות היער.

 

 

 

בריאת הננסים וההוביטים

 

כשהאלות התעסקו בשלהן, גאלאסיון ומלומיני רבו. מלומיני אמרה שהיא לא יכולה להיות היחידה האחראית על היצירה של ישויות חדשות, וגאלאסיון אמרה שלה אין זמן לטפל בזה. לכן, בהחלטה משותפת, כל האלות תרמו מעט מכוחן כדי ליצור ישות חזקה כמוהן, הישות פורבריה. פורבריה הייתה השליחה של האלים, והמתלמדת של מלומיני בשימוש במקלעת. המבחן הראשון שלה היה ליצור חיים משל עצמה, עקב אופיה הלהטוטני והשובב, היא יצרה את הננסים. הננסים היו ישויות נשגבות גם כן בעיניי האלים, וגם עליהם הם הרעיפו מתנות, אך רק לאנת' קנאה. לאנת' הציעה לפורבריה ליצור 'אחים' לננסים, וכך היא עשתה, ויצרה את ההוביטים. אך בשקט, בחדרי חדרים, לאנת' ונפארטי אימנו את עצמן באומנויות המקלעת.

 

 

ההדחה של לאנת' ונפארטי מגן עדן ויצירתם של האורקים

 

כעבור כמה זמן, האלות עלו על תוכניותיהן של לאנת' ונפארטי, ליצור מפלצות שיהרסו את העולם, ויחזירו אותו לתפארת התוהו ובוהו. האלות במאמצים נוראיים, כלאו את האחיות בשאול, שנהפכה לממלכת המתים. לאנת' התחנפה והתחננה אלפי פעמי לאלות שיסלחו לה, והיא חזרה למשכנה בשמיים. אך נפארטי נהנתה מהמעמד החדש, ושלטה ביד רמה במחוזות האל-מוות. לאנת' לא שכחה את אחותה האהובה נפארטי, ויצרה באין-יודעין את האורקים, מגופות של אלפים וכוחות המקלעת המרושעים.

 

 

 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
מאמר זה לא דורג עדיין ע"י גולשים , היה הראשון לדרג את המאמר
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 2 תגובות
 
‏09/‏12/‏2007 11:12  מאת: הפיה הטובה
כל הכבוד על ההשקעה בשלושת הבלוגים !!
‏17/‏12/‏2007 17:34  מאת: שלום
יפה!!!!!!!!!
תפתח עוד את המיתולוגיה!!!
יש לך כישרון!!
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות