בחירת מזון איכותי לכלב

מזון לכלב – על החשיבות בבחירת המזון האיכותי לכלבמזון לכלב – על החשיבות בבחירת המזון האיכותי לכלב

המזון לכלבים עובר תהליך שיפור מתמשך. האוכל כיום הוא טוב הרבה יותר מאשר היה לפני עשר שנים, מכיוון שיש לנו היום ידע מדעי המאפשר להתאים את המזון לכלב בצורה אופטימלית. היכולת להתאים במדויק לכלב היא חשובה ביותר, מכיוון שהכלב תלוי בנו כדי לקבל את מזונו. אין לכלב אפשרות לחפש אוכל בטבע כפי שהיו עושים זאת כלבים בעבר ולכן המזון שהוא מקבל מאיתנו חייב להכיל את כל הדרוש להתפתחותו ולספק את צרכיו הבריאותיים. התאמת המזון לכלב יכולה להאריך את חייו במספר שנים ולהעניק לו בריאות טובה.

התאמת המזון הממומלץ לכלב

מומלץ שהמזון יהיה איכותי ככל שניתן ויגיע מחברות מזון לכלבים שמוכרות ובעלות מוניטין. מזון איכותי יכיל את כל מה שדרוש לכלב ולא צריך להעשיר את מזונו מעבר לכך. כמובן שהכלב צריך לאהוב את המזון שאנחנו רוכשים לו ולכן כדאי לקחת דוגמיות של מספר סוגי מזון ולראות איזה מהם הכלב אוהב. רצוי לתת לכלב מזון שיתאים לגודלו ולרמת הפעילות שלו ולא להגזים עם הכמויות הניתנות, כדי שהכלב לא יסבול מעודף משקל. את המזון צריך להתאים לפי פרמטרים שונים שקשורים לכלב כמו גודלו, מצבו הבריאותי וגילו.

רפואי – כאשר הכלב חולה או עבר ניתוח יתכן שהוא ידרש באוכל מיוחד הנקרא מזון רפואי ותפקידו לסייע לכלב להתאושש ולחזק את גופו. המזון הרפואי ניתן ע"י הווטרינר כחלק מהטיפול הרפואי שעובר הכלב. לאחר שהכלב מתאושש ניתן לחזור למאכלו הרגיל.

לכלבה בהריון ולכלבה מניקה – החל מהשליש האחרון של ההריון ובמהלך ההנקה של הכלבה, הכלבה צריכה לקבל מזון מיוחד שמכיל תוספת של פחמימות ומינרלים.

לגורים – הגורים מתחילים להיגמל מחלב האם אחרי כחודש. אחרי הגמילה הם צריכים להתחיל לקבל מזון, אך בשונה מכלבים בוגרים מזון זה צריך להכיל יותר חלבונים ופחמימות שיסייעו לגור לבנות את גופו. מזון זה ישפיע רבות על הכלב גם שיהיה בוגר ולכן אסור להתפשר על איכותו.

לכלבים מבוגרים – כאשר הכלב מגיע לגיל זקנה גופו עובר תהליכים שונים וחשוב לתת לו מזון שיתמוך במערכות גופו שנחלשות ויקנה לו תפקוד יציב ומאוזן.

לקריאה נוספת: https://www.petway.co.il/